عضویت در باشگاه تماشاگران

پلاتوی تماشاخانه ایران‌شهر افتتاح شد/ نوید ساخت سالنی جدید

پلاتوی تماشاخانه ایران‌شهر افتتاح شد/ نوید ساخت سالنی جدید

تماشاخانه‌ ایرانشهر که دارای دو سالن استاد سمندریان و استاد ناظرزاده بود، صاحب یک پلاتو هم شد که برای تمرین گروه‌ها و همچنین اجراهای تجربی و مونولوگ، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی تماشاخانه‌ی ایران‌شهر؛ پلاتوی جدید تماشاخانه‌ ایرانشهر که پیش‌تر انبار دکور این مجموعه بود، عصر روز جمعه ۶ بهمن با حضور مهرداد باقری (رییس سازمان فرهنگی هنری شرداری تهران)، حمید نیلی (رییس تماشاخانه ایرانشهر)، مهدی حامدسقایان (دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر)، اصغر همت، مقصود نعیمی‌ذاکر (مدیرعامل خانه تئاتر)، توحید معصومی (معاون هنری تماشاخانه ایرانشهر)، اسماعیل خلج، کاظم هژیرآزاد، قاسم زارع، منوچهر اکبرلو، سعید اسدی، مجید رحمتی، کاوه مهدوی، کهبد تاراج، پری‌ناز آل‌آقا، حسن موذنی و تعدادی دیگر از هنرمندان تئاتر افتتاح شد.

زنگ افتتاح این پلاتو توسط اصغر همت و کاظم هژیرآزاد نواخته شد.

حمید نیلی، رییس تماشاخانه ایرانشهر در ابتدای این مراسم گفت: «یکی از خلاءهایی که در تماشاخانه‌ ایرانشهر داشتیم، پلاتویی برای تمرین گروه‌های تئاتری بود. این‌جا محلی برای دپوی دکور بود، ما تمام ضایعات را منتقل کردیم و آقای باقری هم هزینه‌ای را متقبل شدند تا این پلاتو ساخته شد.»

او توضیح داد: «در این‌جا میزبان تمرین گروه‌ها و پیشنهادات اجرایی در حوزه‌ کارهای تجربی و اجراهای مونولوگ خواهیم بود.»

نیلی ادامه داد: «امیدوارم با حمایت آقای باقری، سالن جدیدی به ایرانشهر اضافه شود. صحبت‌هایی در این زمینه از قبل مطرح شده بود و امیدوارم به سرانجام برسد.»

در ادامه، مهرداد باقری، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: «این سالن پیشکش به همه هنرمندان عزیز تئاتر است. از سال گذشته که تماشاخانه‎ ایرانشهر زیر نظر سازمان و مدیریت آقای نیلی قرار گرفت، تصمیم به توسعه این تماشاخانه گرفتیم همان‌طور که تمامی مبالغ فروش بلیت نیز صرف خود مجموعه می‌شود.»

او تاکید کرد: «تجهیزات تماشاخانه ایرانشهر به روزرسانی می‌شود و ان‌شاالله سومین سالن در فضای پشت ساختمان سال آینده افتتاح خواهد شد.»

باقری سپس به برگزاری چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اشاره کرد و گفت: «از دارآباد تا شهر ری شاهد تبلیغات جشنواره تئاتر فجر هستیم که خیلی خوب است.»

آریان رضایی مدیر روابط‌عمومی تماشاخانه ایرانشهر نیز در پایان این مراسم گفت: «این پلاتوی ۸۰ متری از هم اکنون در اختیار گروه‌های تئاتری قرار می‌گیرد. ان‌شاالله سالن شماره ۳ تماشاخانه‌ ایرانشهر نیز با حمایت آقای باقری ساخته خواهد شد.»


1402/11/7